Trafik Fıkraları

 

Kayseri li 

Taksinin yokuşta frenleri patlamış, müthiş bir hızla aşağı iniyor. Kayserili müşteri bağırmış: 
-Durdur şu arabayı. 
Şoför panik içinde haykırmış: 
-Durduramıyorum!.. 
-O zaman taksimetreyi durdur hiç değilse. 

Plakasını aldım 

Temel bir gün kahvede otururken, Dursun koşa koşa yanına gelmiş: 
-Temel arabanı çaliylar. 
Temel hemen dışarıya fırlamış. Döndüğünde Dursun sormuş: 
- Ne oldi? Yakalayabildun mi? 
Temel: 
-Yakalayamadum ama plakasini aldim. 

Trafik kazası 

Bir trafik kazası ihbarı alan polisler olay yerine gelirler. Olay yerinde ağızları burunları dağılmış, kafaları kan içinde iki kazazedeyi yerde yatarken görürler. Ancak arabalarda bir çizik dahi yoktur. Polis kazazedelerden birinin yanına yaklaşıp olayın nasıl olduğunu sorar. 
Temel: 
- Hava sisli idi. Önümü cöremiyordum. Camdan başımı çıkarmış yol çizgilerine bakarak cidiyordum. Haçan bu salak da öyle geliyormuş 

Araba Hırsızı

Mahallenin bir tanasinde sık sık araba teypleri çalınıyormuş. Adamın biri de arabasına, "Araba teybi yok, boşuna uğraşmayın." diye yazı yazmış. Sabah kalktığında  araba yok ve arabanın durduğu yerde bir kağıt; "Üzülme ben taktırırım."

 

Sürücü ve Polis

Sürücü dikiz aynasında kendisini izleyen polis aracını görünce, kaçabileceğini düşünerek gaza dokunur. Ancak polisi atlamayacağını anlayınca pes ederek kenara çeker. Polis arabadan çıkıp sürücünün yanına gelir ve sorar: -Arkadaş, bugün oldukça yoruldum. Mantıklı bir mazeretin varsa seni bırakacağım. Sürücü düşünür ve yanıtlar: -Karım geçen ay beni bir polis için terk etti. Aynadan polis aracını gürünce, kaçtığı polis onu geri getiriyor sandım.  
 

Kırmızı Işık

Temel araba sürerken kırmızı ışıkta geçmiş. Tabi bunu gören polis Temel'i durdurmuş.Polis : Ehliyet ve ruhsat beyfendi. Temel : Verdunuzdami isteysunuz. 

 
Bir Kişi

Temel kamyonun direksiyonunda yokuş aşağı inerken kamyonun frenleri patlamış. Kamyon gitgide hızlanınca Temel sağa bakmış 500kişilik bir pazar yeri, sola bakmış küçük bir çocuk. 500 kişi öleceğine 1 kişinin üzerine süreyim kamyonu demiş.
1 Hafta sonra Hakim Temel’ e soruyor:
- Temel, niye 1 kişi varken, 500kişinin üzerine sürdün kamyonu.
- Hayir haçim bey, ben aslinda çocugun üzerine sürmiştim, çocuk pazar yerine kaçti.

İyi Yaya

Temel yaşlanmıştır. Yolda yürürken bir araba gelir ve çarpar. Adam Temel’ e kızarak bağırır.
- Ben 40 yıllık şöförüm, suç bende değil sende. Temel’ de cevabı yapıştırmış :
- Ula pende 80 yildir yüreyrum. :)

Temel yeni ehliyet almış yolda gidiyormuş. Dümdüz yolda giderken yolun ortasındaki bir direğe çarpmış, araçta sıkışıp kalmış. Herkes başına toplanmış, trafik polisi de gelmiş : 
- Beyefendi, nasılsınız, iyi misiniz? 
- İyiyim, iyiyim... 
- O zaman isminizi söyleyin de durumu karınıza haber verelim... 
- Gerek yok, karım ismimi bilir..

Trafik Polisi

 Adamın birini gece vakti çevirir trafik polisi ceza yazacak ya sorar;
- Beyefendi ruhsat lütfen!
- Buyrun Memur Bey.
- Alkol?!
- Yok Memur Bey.
- Kemer takılımıydı?!
- Evet Memur Bey.
- İlk yardım çantanız?!
- Tastamam yerinde Memur Bey.
Bakmış olacağı yok memur;
- Mezdeke kasetin var mı?!
- Var Memur Bey.
- Koy kaseti!
- Tamam Memur Bey.
- 3. Parçayı çal!!
- Tamamdır memur bey??...
- Şimdi ben oynuyorum sen Para yapıştırıyorsun!!!
 

Eltim gile gidiyom 
Yeni ilçe olan bir köye trafik ışıkları yeni konmuş, ışıkların altında bir polis bekliyor ve halkın ışıklara uymasını sağlamaya yani bir çeşit trafik egitimi vermeye çalışıyormuş. O sırada, bakmış ki; bir kadın, elinde tuttuğu çocuğuyla, kırmızı yanarken karşıya geçiyor. Hemen seslenmiş : -Hanım, hanım! Nereye? Kadın dönüp : -Viy! demiş. Sana ne? Eltimgile gidiyom.

Kör Tanık

Mahkemede hakim kazanın görgü tanıkları arasında bir körün de bulunduğunu fark edince müdahale eder:-Beyefendi bir yanlışlık var galiba, sen çıkabilirsin.Kör yanıtlar:-Hakim Bey, benim de söyleyeceklerim olabilir.Hakim biraz da merakla sorar:-Peki, söyle bakalım çarpıp kaçan arabanın plakası kaçtı?Valla plakasını bilmem ama kornası fadiyezdi. 

Sahipsiz

Yargıç, otomobil çalmak suçundan sanık olarak karşısına getirilen Temel'e sordu:- Otomobil çalmışsın, bunu neden yaptın söyler misin?- Sahibi yok sanmistum...- Peki, sahibi olmadığı kanısına nereden vardın?- Mezarluğun önine parketmistu da...

 

 Araba Hırsızı 
Mahallenin bir tanasinde sık sık araba teypleri çalınıyormuş. Adamın biri de arabasına, "Araba teybi yok, boşuna uğraşmayın." diye yazı yazmış. Sabah bir de baksa araba yok ve arabanın durduğu yerde bir kağıt; "Üzülme ben taktırırım."  

 

Tasarruf 
Temel'in oğlu kan ter içinde koşarak eve gelir. -Uy buba tam yüz bin lira tasarruf ettum, otobüse binmeyip yanında koştum. Temel biraz kızgın; -Ula oğlum ha biraz daha akilli olsaydun da taksinin yanunda koşsaydın ya. Daha çok kazanirdun. 

 

Honda
Motor merakı olan bizim Temel gitmiş kendisine bir Honda motosiklet almış. Denemek için, şehirlerarası yola çıkıp başlamış hız yapmaya. Yokuş aşağıya doğru ilerlerken önde gitmekte olan bir Mercedese yetişmiş ve sürücüsüne; "Sen Honda kullanmayi bilir misun?" diye sormuş. Mercedesin sürücüsü daha evet diyemeden Temel vınnn diye geçip gitmiş. Mercedesin sürücüsü de geçilmeyi gururuna yediremeyip basmış gaza ve Temel'e yetişip sormuş:-Peki sen Mercedesi bilirmisin?-Bilmeeem,Ve vınnnnn diye yine uzaklaşmış. Mercedesin sürücüsü biraz ileride kan revan içindeki Temel'i görünce yardımına koşmuş ve sormuş:-Geçmiş olsun. Neden Hondayı biliyor musun diye soruyordun be kardeşim?"Temel güçlükle kaldırmış kafasını:-Hondanin freni neredeydi diye soracaktum  

 

 

 

 

Adres: G.M.K. Bul. 23/5-6 Demirtepe Kızılay / ANKARA

Tel : 0312 425 02 02 / 425 67 67

Fax : 0 312 229 97 92

wwww.oyasurucukursu.com.tr

燕窝酒酿蛋与传统手工酒酿蛋的区别燕窝酒酿蛋。燕窝酒酿蛋采用的原料都是优质的纯天然有机食品,产品无任何激素,没有任何副作用产后丰胸怎么办。主要成份有:酒酿原汁、土鸡蛋、珍珠糯米、姜汁红糖、泰国野葛根等提取物。不仅顺应了女性健康丰胸的需求丰胸成功案例,而且还是目前为止唯一一款安全到哺乳期都能喝的丰胸产品。它就是时下最受女性喜爱的燕窝酒酿蛋粉嫩公主酒酿蛋